Szanowni Państwo - to wydarzenie już się odbyło 5 czerwca. Poinformujemy Was o kolejnych odpowiednio z wyprzedzeniem.Zapraszamy Państwa na Dzień Profilaktyki Weterynaryjnej w DigiVet

Drodzy przyjaciele i właściciele wszystkich czworonogów. Jak wiecie zarówno DigiVet jak i również inne placówki weterynaryjne są dla Was zawsze dostępne w sytuacji, gdy tylko potrzebujecie pomocy i opieki nad chorymi zwierzętami.

Jednak podobnie jak w przypadku lecznictwa ludzkiego, tak i w weterynarii ciągle doskonalimy metody naszej pracy i wzbogacamy wachlarz działań nie tylko leczniczych ale i profilaktycznych. Co więcej, coraz lepsze narzędzia, którymi władamy, pozwalają nam coraz lepiej diagnozować stan zdrowia naszych zwierząt. Mówimy i mówmy zatem coraz częściej o „stanie ich zdrowia” a nie konkretnych jednostkach chorobowych, gdyż wiele z nich możemy dziś diagnozować na coraz wcześniejszym etapie powstawania, zabezpieczając przez to dobrostan naszych zwierząt.

Profilaktyką zatem są zasadniczo trzy obszary działania, które chcemy wśród Państwa promować, tak byśmy mogli jak najrzadziej leczyć a jak najczęściej zapobiegać:

  • 1. Wyrabianie i utrzymywanie dobrych i zdrowych nawyków – np. dbanie o odpowiedni poziom ruchu, adekwatny poziom higieny, czy też właściwe odżywianie
  • 2. Zapobieganie chorobom – poprzez prewencyjne szczepienia oraz stosowanie skutecznych środków przeciwpasożytniczych
  • 3. Minimalizowanie skutków chorób – poprzez wczesne wykrywanie ich symptomów, a także dzięki wczesnej i zaawansowanej diagnostyce weterynaryjnej.

Mając zatem na celu krzewienie i promowanie wśród Państwa postaw nastawionych na zapobieganie chorobom, postanowiliśmy, wraz z naszym partnerem – liderem technologi diagnostycznych w weterynarii, firmą IDEXX, zorganizować i przeprowadzić wśród Państwa akcję informacyjną pod nazwą „Dzień Profilaktyki Weterynaryjnej„.

Zapraszamy zatem gorąco do przyłączenia się do nas w dniu 5.6.2022 (Niedziela), w naszej siedzibie w Zielonkach, przy ul. Krakowskie Przedmieście 132B, gdzie w godzinach od 10:oo do 16:00 czekamy na Państwa, a przede wszystkim na Wasze zwierzaki. Zapewniamy dużą dawkę merytorycznych porad i informacji oraz całą masę BADAŃ i KONSULTACJI, które dla Państwa będziemy w tym dniu świadczyć całkowicie nieodpłatnie!

Czekamy zatem na każdego zwierzaka – nawet jeśli dzisiaj nie wykazuje żadnych objawów jakiejkolwiek choroby. Na tym polega Profilaktyka by zapobiegać i wcześnie diagnozować!

Dla Państwa komfortu procedury wymagające naszej szczególnej uwagi oraz te związane z Badaniami Diagnostycznymi musicie Państwo umówić – tak byśmy mogli zagwarantować ich dostępność, oraz wysoki poziom jakości badania i konsultacji. W tym celu proszę kliknąć na przycisk poniżej:

Program Dnia Profilaktyki Weterynaryjnej
- konsultacje z rezerwacją

Badanie Profilaktyczne Krwi z wynikiem na miejscu

Jeśli tylko będziesz pamiętać o tym by Twój zwierzak był na czczo na co-najmniej 8h a optymalnie 12h przed badaniem, to oznaczymy dla niego parametry biochemiczne i wykonamy morfologię, co bardzo wiele powie nam o stanie jego zdrowia. Nowoczesnej urządzenia analityczne firmy IDEXX pozwolą nam na natychmiastowe podanie wyników i szeroką diagnostykę.

Analiza Funkcjonowania Nerek poprzez oznaczenie biomarkera SDMA

SDMA to biomarker funkcji nerek, który jest ściśle skorelowany ze współczynnikiem filtracji nerkowej. Jego oznaczenie może znacznie wcześniej wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu nerek i inne procesy chorobowe upośledzające czynność nerek. W porównaniu do tradycyjnej diagnostyki przy pomocy markerów takich jak mocznik i kreatynina, badanie to daje wskazania do wykrycia nieprawidłowości nawet 9 miesięcy wcześniej.

Konsultacja stomatologiczna

Nasz chirurg będzie do Waszej dyspozycji i bacznie przeanalizuje stan uzębienia Waszego czworonoga. A będzie miał co robić - gdyż psy np. mają 42 zęby, czyli o wiele więcej niż ludzie. Konsultacja profilaktyczna zawsze wartościowa, jednak zdecydowanie wskazana gdy pies lub kot mają problemy z przyjmowaniem pokarmu, intensywnie się śliną, czy też mają nieświeży zapach z jamy ustnej.

Badanie USG

Badanie jest oczywiście całkowicie bezbolesne, należy jednak wiedzieć że by osiągnąć właściwą jakość obrazu diagnostycznego niezbędne będzie zgolenie fragmentu sierści w miejscu badania. Zadbamy o to jak również o odpowiedni komfort zwierzaka tak by zminimalizować jego stres - bo poza nim i brakiem fragmentu sierści to badanie nic więcej nie czyni złego a daje fantastyczny wgląd w stan narządów wewnętrznych pupila. Badanie USG jest często wykonywane w dość późnych fazach przebiegu różnych schorzeń i jego częstsze, profilaktyczne wykonywanie może mieć niebagatelne znaczenie dla wykrywania wielu groźnych schorzeń. W wiadomości e-mail potwierdzającej rezerwacje badania otrzymacie Państwo szczegółowe wytyczne dotyczące przygotowania zwierzaka.

Co mówią ich nerki?

Wsłuchamy się w nie dzieki technologii stworzonej przez firmę IDEXX na bazie markera SDMA. Jest to biomarker funkcji nerek, który jest ściśle skorelowany ze współczynnikiem filtracji nerkowej.

– SDMA jest czułym wskaźnikiem czynności nerek, który wykrywa już 25% utratę funkcji nerek.

– SDMA jest bardziej wiarygodnym markerem niż kreatynia w roli wskaźnika czynności nerek, ponieważ na jego poziom nie wpływają czynniki pozanerkowe.

– SDMA jest wczesnym wskaźnikiem postępującej utraty czynności nerek; często podnosi się zanim inne parametry zaczną rosnąć.

– Podwyższony poziom SDMA może także wskazywać na współistniejące choroby pozanerkowe, ale wtórnie upośledzające czynność nerek.

 

Dodatkowo
- po wcześniejszej rezerwacji

Specjana oferta groomingowa

Dodatkowo w dniu 5.6.2022, dla chętnych możliwość zarezerwowania usługi groomingowej, w specjalnej cenie - dostępnej tylko tego dnia. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja poprzez tę stronę.

Program Dnia Profilaktyki Weterynaryjnej - bez rezerwacji

Konsultacje żywieniowe

Temat odpowiedniego doboru karmy jest u Państwa bardzo powszechny i często poruszany podczas wizyt. Porozmawiajmy zatem o tym w luźnej atmosferze przy kubku dobrej kawy. Czekamy na Was i będziemy dostępni podczas całego Dnia Profilaktyki Weterynaryjnej

Tor agility dla Waszych psiaków

Agility to zyskująca na popularności forma spędzania czasu z psem i również forma psiego sportu. To jednak przede wszystkim źródło dobrej zabawy dla psiaka i Ciebie. Podczas Dnia Profilaktyki Weterynaryjnej mini tor będzie do Waszej dyspozycji przez cały dzień. Między innymi z tych powodów Parking DigiVet w tym dniu będzie nieczynny. Na szczęście będziecie mieć do dyspozycji parking w centrum Zielonek. W niedzielę nie powinno być tam tłoczno.

Strefa chilloutu

Tego dnia nie oczekujemy że przybędziesz dokładnie na umówiony termin i wyjdziesz zaraz po. Będzie miejsce i czas na to by spotkać się z innymi znajomymi i przyjaciółki naszych przyjaciół - czyli psiarzy i kociarzy. Kto wie, może będą też i miłośnicy większych czworonogów 😉 Bawcie się dobrze i nie ulegajcie presji czasu. Możecie też zaczepiać nas do woli i zadawać całą masę pytań na temat swoich zwierząt.

Podsumowanie

Kiedy?

Niedziela - 5.6.2022

O której godzinie?

Od 10:oo do 16:oo

Gdzie?

Zielonki, ul. Krakowskie Przedmieście 132B

Co?

Dzień Profilaktyki Weterynaryjnej

UWAGA

W ten dzień nasz Parking będzie nieczynny! Polecamy parking w centrum Zielonek - 100 m od nas.

Rezerwacja Badań?

Tak. Niezbędna byśmy mogli je przeprowadzić profesjonalnie. Niemniej jednak będziemy dla Was dostępni przez cały ten dzień. Link do specjalnej strony z rejestracją poniżej:

Uwaga na rodzynki
Ta strona korzysta z plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z Polityką Prywatności.